GOPLANIA INOWROCŁAW - ZDRÓJ CIECHOCINEK 0:3 (0:2)

Bramki: M.Kardas (6'), M.Majchrzak (39'), gol samobójczy (84')

Sędziował: Paweł Sarnowski (Brodnica)

ZDRÓJ: Szymański - Chwojnicki (żk), Milewski, Grzywaczewski, Jankowicz - Dudek (55' Napora), Orliński, Krzyżanowski, Kardas (89' Pietrzak) - Kania (75' Graczyk), Majchrzak (85' Górski).

Świąteczną niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Zdroju. Podopieczni Zbigniewa Kowalskiego pewnie pokonali w Inowrocławiu trzecią w tabeli Goplanię 3:0 (2:0).

Mecz dla ciechocinian zaczął się rewelacyjnie. W 6 minucie strzał Jarosława Krzyżanowskiego sparował bramkarz gospodarzy a Mikołaj Kardas najprzytomniej zachował się w polu karnym i umieścił piłkę w siatce. Goplania dłużej utrzymywała się przy piłce, zaś Zdrój groźnie kontrował. W 39 minucie Marcin Majchrzak otrzymał długą piłkę od Krzyżanowskiego i w sytuacji sam na sam pewnie podwyższył wynik spotkania.

W drugiej części obraz gry nie zmienił się. Goplania starała się o kontaktowego gola, jednak dobrze spisywała się tego dnia ciechocińska defensywa. Kilka minut przed końcem Zdrój zdobył trzeciego gola. W niegroźnej sytuacji piłkę w swojej bramce umieścił zawodnik z Inowrocławia.

Zdrój dośc niespodziewanie pokonał trzecią drużynę rozgrywek. Forma Zdroju z meczu na mecz rośnie. To już trzecie z rzędu zwycięstwo a czwarte na wiosnę. W tabeli nadal zajmujemy 13 lokatę, jednak straty punktowe są niewielkie. Do miejsca dziewiątego tracimy raptem dwa oczka, zaś nad 14 miejscem mamy sześć punktów przewagi. Przypomnijmy, że miejscem, które daje pewne utrzymanie bez względu na oglądanie wyników z wyższych lig, jest 11 pozycja w rozgrywkach.