Logowanie

Aktualności

Remis uratowany!

• autor: Admin-Zaki, 2018-09-06 21:36

Nareszcie szczęście dopisało ciechocinianom. Zdrój mimo, iż przegrywał z LTP Lubanie już 2:0, dzielnie walczył i w doliczonym czasie zdobył wyrównującą bramkę, dając remis 2:2!

Od początku spotkania znaczną przewagę mieli gospodarze, którzy bardzo często stwarzali zagrożenie pod bramką debiutującego w barwach Zdroju Adriana Saluka, lecz dzięki dobrej postawie defensywy ciechocinian oraz odrobiny szczęścia piłka nie znalazła drogi do siatki. Piłkarze Zdroju w pierwszej połowie praktycznie ani razu nie zagrozili bramkarzowi z Lubania i na przerwę drużyny schodziły z bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie spotkania mogliśmy ujrzeć bardziej odważny zespół Zdroju, który zaczął mocniej atakować, lecz niestety po jednej szybkiej akcji w 64. minucie goście wyszli na prowadzenie. Cztery minuty później było już 2:0 dla Lubania. Po rzucie rożnym Zdroju piłka znalazła się w posiadaniu gospodarzy i szybkim kontratakiem podwyższyli wynik spotkania. Ciechocinianie postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do ataków, czego efektem była kontaktowa bramka Michała Rafińskiego w 78. minucie. Biało-niebiescy do samego końca walczyli o wyrównującego gola i udało się to w doliczonym czasie gry. W 92. minucie spotkania faulowany w polu karnym gospodarzy był Igor Kania i sędzia wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał silnym uderzeniem Jarosław Krzyżanowski.

Po dwóch meczach w których pechowe były ostatnie minuty spotkań czyli mecz w Radziejowie, gdzie nie wykorzystano karnego, dającego trzy punkty oraz sobotnią prawidłowo zdobytą bramkę w doliczonym czasie gry, lecz nieuznaną przez arbitra głównego, Zdrojowi dopisało w końcu szczęście i z trudnego terenu w Lubaniu wywozi punkt.