Logowanie

Aktualności

Absurdalna decyzja pozbawiła Zdrój remisu

• autor: Admin-Zaki, 2018-09-03 11:45

Ciechocinianie przegrali na własnym boisku z Łokietkiem Brześć Kujawski 2:1 (0:0). Głównym bohaterem meczu okazał się... arbiter główny Grzegorz Sosnowski z Chełmży.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Obie drużyny grały ospale, bez klarownych sytuacji bramkowych. Więcej z gry mieli przyjezdni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Tylko raz groźnie było pod bramką Zdroju, lecz uderzenie zawodnika z Brześcia Kujawskiego trafiło w słupek. Biało-niebiescy swoich szans szukali w stałych fragmentach gry, lecz bez większego zagrożenia. Minutę przed przerwą drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości.

Drugie czterdzieści pięć minut było zdecydowanie lepsze niż pierwsza cześć gry. Niestety, Zdrój rozpoczął ją niemrawo, co wykorzystali goście. Ciechocińscy defensorzy zbyt łatwo dopuścili gracza Łokietka do strzału i było 1:0 dla przyjezdnych. Gospodarze rzucili się do ataków, zaś rywale czyhali na kontrataki. Najlepszą okazję do wyrównania miał Marcin Majchrzak, jednak w znakomitej sytuacji spudłował. Kilka minut później było już 1:1. Angelo Stawski popisał się pięknym uderzeniem w samo okienko. Biało-niebiescy nacierali rywala, zapominając o obronie. Ładną szarżą popisał się gracz Łokietka i przy biernej postawie obrony Zdroju ładnym uderzeniem znów wyprowadził gości na prowadzenie. Ciechocinianie nie załamali się i w doliczonym czasie gry po dograniu z bocznej strefy boiska Marcin Majchrzak zdobył bramkę na 2:2. Niestety, ku zdziwieniu wszystkich sędzia główny Grzegorz Sosnowski z Chełmży podjął kontrowersyjną decyzję o pozycji spalonej. Dziwi bowiem fakt, iż asystent nie zasygnalizował spalonego a sędzia główny nie podjął konsultacji z nim. Po tej sytuacji Krzysztof Wasilkiewicz został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Chwilę później arbiter zakończył mecz.