Pechowy remis

• autor: Admin-Zaki, 2018-08-28 07:38

START RADZIEJÓW 1:1 (0:0) ZDRÓJ CIECHOCINEK

Bramka: M.Majchrzak 56'

Duży niedosyt odczuwają piłkarze i kibice po remisie biało-niebieskich w Radziejowie. Zdrój będąc zespołem lepszym zremisował 1:1 ze Startem, mimo iż w 90 minucie miał dużą szansę na zwycięstwo.

Pierwsza połowa spotkania nie była zbyt porywająca. Gospodarze jedyną i najlepszą okazję do zdobycia gola mieli raz ale w dobrej sytuacji jeden z graczy Startu będąc okiem w oko z golkiperem Zdroju nie trafił w piłkę. Ciechocinianie trzykrotnie mogli zdobyć gola, lecz dwa uderzenia z daleka Majchrzaka dobrze sparował na rzut rożny bramkarz z Radziejowa. Najlepszą okazję do gola Zdrój miał z dośrodkowania Świeczkowskiego na głowę Majchrzaka, lecz popularny "Herman" minimalnie przestrzelił obok słupka.

Po przerwie na boisku znaczącą przewagę uzyskali biało-niebiescy. Start miał problem ze stworzeniem jakiejkolwiek sytuacji. W 56 minucie Krzysztof Wasilkiewicz został sfaulowany w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Majchrzak i ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Zdrój nadal atakował, lecz brakowało skuteczności. Dobre okazje mieli Kania czy Majchrzak, lecz dobrymi interwencjami popisywali się bramkarz lub obrońcy z Radziejowa. Gdy wydawało się, że drugi gol dla ciechocińskiej drużyny to kwestia czasu, gospodarze zaatakowali. W zamieszaniu w polu karnym piłkę na około 20 metrze otrzymał zawodnik Startu i silnym uderzeniem przy słupku wyrównał stan meczu. Zdrój podrażniony tym golem, rzucił się do ataków. W 90 minucie jednej z akcji radziejowski obrońcy sfaulował jednego z naszych zawodników i mieliśmy drugi rzut karny w meczu. Dodatkowo dla defensora Startu był to drugi żółty kartonik i po długich protestach opuścił plac gry. Do jedenastki podszedł Majchrzak ale uderzył zbyt słabo i golkiper gospodarzy obronił karnego. Atakujący Zdrój zapomniał o obronie, co mogli wykorzystać radziejowanie, którzy w doliczonym czasie gry mieli piłkę meczową ale bardzo dobrą interwencją popisał się Paweł Szymański.