ZDRÓJ CIECHOCINEK - START RADZIEJÓW 3:2 (1:0)

Bramki: A.Dryps x2, Ł.Witucki.

Sędziował: P.Piluś (Toruń)

Widzów: 150

ZDRÓJ: R.Langner - Celmer, M.Langner, Chwojnicki, Meler - Lewandowski (80' Lityński), Polak (żk), Cyra, Żurawski - Dryps, Witucki.

Osłabiony Zdrój znów zwycięski. Ciechocinianie po ciekawym spotkaniu pokonali Start Radziejów i dzięki wygranej awansowali na 4 miejsce w tabeli rozgrywek.

Do meczu biało-niebiescy przystąpili w znacznym osłabieniu. Za kartki pauzował Krzyżanowski, praca jak i sprawy prywatne uniemożliwiły grę Jankowiczowi, Woźniakowi i Frasowi. W bramce wystąpił R.Langner a duet stoperów utworzyła para Chwojnicki i M.Langner. Z przodu powrócił kartkowicz Witucki.

Mecz rozpoczął się z 10 minutowym opóźnieniem z racji późnego przyjazdu rywali. Od początku to Zdrój narzucił swój styl gry. W 16 minucie akcje rozpoczął Dryps, który dostrzegł Wituckiego a ten będąc sam na sam z golkiperem Startu został przez niego sfaulowany. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę do której podszedł Dryps, lecz jego strzał intuicyjnie obronił bramkarz z Radziejowa. Co nie udało się teraz, udało się pięć minut później. Świetną kontrę przeprowadzili biało-niebiescy, którą na gola zamienił Witucki. Radziejowianie zbytnio nie zagrażali bramce Zdroju. Zamieszanie było tylko po stałych fragmentach gry, jednak do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla gospodarzy.

Dwie minuty po przerwie mieliśmy już 2:0. Witucki dośrodkował z prawej strony boiska wprost na nogę Drypsa, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Zdrój chciał iść za ciosem i zdobyć trzeciego gola. Rywale jednak nie poddawali się i po rzucie rożnym w zamieszaniu zdobyli kontraktowego gola. Ciechocinianie nadal atakowali i w jednej z akcji po faulu na Żurawskim, Zdrój miał drugiego karnego w tym meczu. Do uderzenia podszedł Witucki ale jego strzał trafił w słupek bramki Startu a dobitka przeleciała nad bramką (gdyby i tak trafił sędzia nie uznałby bramki bo piłki nie dotknął rywal). Chwilę później było jednak już 3:1. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, Dryps otrzymał piłkę na szesnastym metrze i ładnym uderzeniem zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Po tej bramce agresywnie grający tego dnia Start, otrzymał czerwoną kartkę. Jeden z graczy dwukrotnie został ukarany żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Wydawało się, że wynik jest już ustalony, lecz rywale walczyli do końca i po kolejnym rożnym zdobyli bramkę na 3:2. Błąd w tej sytuacji popełnił Rafał Langner, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Do końca zespół z Radziejowa starał się doprowadzić do remisu, lecz nie miał pomysłu na zagrożenie ciechocińskiej bramki.

Zdrój zasłużenie pokonał Start 3:2. Pomimo osłabień podopieczni Sławomira Lubowicza pokazali się z dobrej strony. Za to spotkanie należy pochwalić cały zespół. Aktualnie plasujemy się na 4 pozycji w tabeli. Za tydzień wyjazd do Łabiszyna na mecz Notecią.