ZDRÓJ CIECHOCINEK - ŁOKIETEK BRZEŚĆ KUJAWSKI 4:1 (2:1)

Bramki: Ł.Witucki 10', 41', 73', 74'.

Sędziował: G.Gołdyn (Lachmirowice)

ZDRÓJ: Woźniak - Chwojnicki, Jankowicz, Krzyżanowski, Meler (60' M.Langner) - Lityński (75' Celmer), Polak, Lewandowski, Fras (70' Bachor) - Dryps - Witucki.

Niespodziewana, lecz zasłużona oraz ważna wygrana podopiecznych Sławomira Lubowicza. Ciechocinianie pokonali w pierwszym meczu rundy rewanżowej Łokietek Brześć Kujawski 4:1 (2:1) a wszystkie cztery gole zdobył Łukasz Witucki. Przy trzech golach "Witka" asystował Arkadiusz Dryps.

Mecz toczył się na mocno zmrożonym boisku a na dodatek grę utrudniał silny i mroźny wiatr. Od początku lekką przewagę uzyskali ciechocinianie. W 10 minucie Dryps wyszedł sam na sam z golkiperem gości, trafił w poprzeczkę jednak skuteczną dobitką popisał się Witucki. Cztery minuty później Łokietek przeprowadził skuteczną kontrę i było 1:1. Spotkanie wyrównało się, jednak więcej z gry mieli gospodarze. W 35 minucie sfaulowany został w polu karnym Krzyżanowski i sędzia wskazał na jedenastkę, która niestety słabo wykonał Witucki, strzelając obok bramki rywali. Mimo to, przed przerwą piękną akcją popisał się duet Dryps-Witucki i za sprawa tego drugiego Zdrój wyszedł na prowadzenie.

Po przerwie do ataku ruszyli goście, chcąc za wszelką cenę wyrównać. Ich akcje jednak nie stwarzały większego zagrożenia pod bramką Woźniaka. Biało-niebiescy skutecznie rozbijali ataki graczy Łokietka i przeprowadzali groźne kontry. Na skuteczną kontrę musieliśmy czekać do 73 minuty, kiedy do Witucki po raz trzeci umieścił piłkę w siatce. Ledwo minęło 60 sekund a "Witek" czwarty raz zdobył bramkę dla ciechocinian. Przy obu golach piłkę dogrywał Dryps.

Do końca wynik nie uległ zmianie. Zdrój pozytywnie zaskoczył i pewnie pokonał wyżej notowanego rywala. Ciechocińscy kibice obawiali się tego meczu, jednak dzięki dobrej i uważnej grze trzy punkty zostały w Ciechocinku. To bardzo ważna wygrana, dzięki której awansowaliśmy na 8 miejsce w tabeli. W najbliższy weekend kolejny ważny mecz. Tym razem udamy się do Osięciny na mecz z Ziemowitem.