ZDRÓJ CIECHOCINEK - SZUBINIANKA SZUBIN 3:3 (1:0)

Bramki: J.Krzyżanowski 40', M.Majchrzak.50', Ł.Witucki 70'

Sędziował: M.Gebler (Bydgoszcz)

ZDRÓJ: R.Langner (żk) - Celmer (żk), Jankowicz, Krzyżanowski (żk), M.Langner (46' Lewandowski) - Modrzejewski, Dryps (żk), Matuszak, M.Parzybut (żk) - Majchrzak (żk) - Witucki (żk).

Po słabym meczu w wykonaniu Zdroju, biało-niebiescy tylko zremisowali z Szubinianką Szubin 3:3 (1:0).

Przed meczem ze składu ubyli Jędrzej Woźniak i Mikołaj Lityński (sprawy prywatne) oraz Kamil Parzybut (choroba). W ich miejsce zagrali Rafał Langner i Damian Celmer. O pierwszej połowie ciężko cokolwiek powiedzieć. Obie drużyny nie był zbytnio aktywne w poczynaniach ofensywnych. W 40 minucie Zdrój wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie wolnym, gdzie Jarosław Krzyżanowski zachował się najprzytomniej i wyprowadził ciechociński zespół na prowadzenie.

Drugą część gry dobrze rozpoczął Zdrój, czego efektem był gol Marcina Majchrzaka, który z około 20 metrów uderzył w okienko bramki przyjezdnych. Gdy wydawało się, że Zdrój przejął kontrolę nad meczem i zwycięży, w ciągu dwóch minuty Szubinianka zdobyła dwa gole. W obu przypadkach były to błędy w ustawieniu ciechocińskiej defensywy. Biało-niebiescy natychmiast odpowiedzieli po golu Łukasz Wituckiego. Na dodatek chwilę później rywale grają w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach jednego z zawodników. Niestety, chwila dekoncentracji oraz błąd w ustawieniu zespołu sprawił, że znów mieliśmy remis. Zdrój atakował, lecz bez skutków. Rywale w końcówce mogli zaskoczyć i wywieźć komplet punktów, jednak na posterunku był Rafał Langner.

Sobotni mecz to chyba najsłabsze spotkanie Zdroju w tym sezonie. "Tężniowcy" zagrali bez przekonania, bez walki. Rywale za to nadrabiali ambicją i zasłużenie wywieźli z Ciechocinka punkt. Ciechocinianie przechodzą widoczny kryzys. W dwóch meczach z teoretycznie słabszymi rywalami, Zdrój zdobył raptem punkt. Czas na pobudkę i wejście na zwycięską ścieżkę już w najbliższą sobotę, kiedy na wyjeździe zagramy z Kujawianką Strzelno.