• autor: Admin-Zaki, 2017-10-11 16:59

PIAST ZŁOTNIKI KUJAWSKIE - ZDRÓJ CIECHOCINEK 3:2 (1:0)

Bramki: D.Matuszak (88'), M.Lityński (90')

ZDRÓJ: Woźniak - Kucharski (46' Lewandowski), Jankowicz, Krzyżanowski, M.Langner (60' Celmer) - Modrzejewski, Dryps (żk), Matuszak, K.Parzybut (80' Lityński) - Majchrzak (żk) - Witucki.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego rezultatu. Skazywany na pożarcie Piast sensacyjnie pokonał Zdrój 3:2 (1:0). Mecz miał szalony przebieg. Zdrój przegrywał do 88 minuty 2:0, by doprowadzić do remisu a następnie stracić gola w doliczonym czasie gry.

Spotkanie rozpoczęło się dla Zdroju bardzo źle. W 2 minucie gry napastnik Piasta wykorzystał poślizgnięcie się Jarosław Krzyżanowskiego i w sytuacji sam na sam pewnie zdobył pierwszego gola. Więcej z gry mieli biało-niebiescy, jednak nie potrafili poważnie zagrozić bramce Piasta. Gospodarze zaś umiejętnie rozbijali ataki Zdroju i starali się kontrować.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. W 70 minucie drużyna ze Złotnik Kujawskich zdobyła gola po rzucie karnym i zapowiadało się na sensację. Zdrój jednak nie składał broni. W 88 minucie Daniel Matuszak zdobył kontaktową bramkę a dwie minuty później Mikołaj Lityński wykończył akcję i mieliśmy 2:2. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Piast wykorzystał kolejny błąd ciechocińskiej defensywy i w doliczonym czasie gry zdobył zwycięskiego jak się potem okazało gola.

Piast zdobył pierwsze trzy punkty w sezonie. Zarówno piłkarze, trener i kibice chcą jak najszybciej zapomnieć o tym katastrofalnym meczu. Czas na rehabilitację już w sobotę podczas spotkania na własnym boisku z Szubinianką Szubin.