ZDRÓJ CIECHOCINEK 1:1 (1:0) WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK

Bramka: M.Majchrzak 32'.

Sędziował: P.Kośmider (Jadowniki Rycerskie)

ZDRÓJ: Woźniak - Modrzejewski (żk)(84' Lityński), Jankowicz, Krzyżanowski, M.Langner - K.Parzybut, Dryps, Matuszak, M.Parzybut (żk)(89' Ziółkowski) - Majchrzak, Witucki.

Remisem zakończyło się derbowe spotkanie biało-niebieskich z Włocłavią Włocławek. Dla podopiecznych Sławomira Lubowicza to pierwszy remis w tym sezonie.

Derby Kujaw nie były porywającym widowiskiem. Obie drużyny podeszły do spotkania z dużym respektem. Z czasem przewagę uzyskał Zdrój. W 24 minucie Mateusz Parzybut popisał się świetnym uderzeniem z około 30 minuty, jednak piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę a dobitka Marcina Majchrzaka przeleciała wysoko nad włocławską bramką. "Herman" zrehabilitował się osiem minut później, kiedy to uderzył zza pola karnego, ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki przyjezdnych. Przed przerwą świetną okazję do podwyższenia miał Daniel Matuszak, lecz dobrą interwencją popisał się bramkarz Włocłavii. Goście w pierwszej połowie swoich szans szukali po stałych fragmentach gry ale nie zagrozili w żaden poważny sposób.

Po przerwie Zdrój rozpoczął bardzo niemrawo, co wykorzystała Włocłavia. W 51 minucie rywale wykorzystali niezdecydowanie ciechocińskiej defensywy i wyrównali. Śmiało można powiedzieć, że pierwsze 15-20 minut drugiej połowy należało do gości. Z biegiem czasu gra wyrównała się i do głosu doszli ciechocinianie. Swoich okazji biało-niebiescy szukali po stałych fragmentach. Po jednym z nich, Jarosław Krzyżanowski uderzył głową, piłkę ręką zagrał gracz z Włocławka, jednak sędzia ku zdziwieniu ciechocińskich piłkarzy i kibiców nie odgwizdał ewidentnej jedenastki dla Zdroju. W końcówce Zdrój przycisnął Włocłavię, lecz rezultat nie uległ zmianie.